Įkraunama...
Įkraunama...

Protiniai dantys

QUOTE(devintas dangus @ 2009 10 16, 21:13)
Tad gal geriau iškart išsiraut ir mažiau problemų po to bus?

QUOTE(Kalpana @ 2009 10 16, 22:13)
Visuomet geriau rauti dantį, kol jo neskauda.

Jei tai protinis, rovimui pritariu visu 100% drinks_cheers.gif

QUOTE(Kalpana @ 2009 10 16, 22:13)
kai skauda, paprastai būna kitų komplikacijų ir gali būti sunkesnis rovimas, sunkesnis gijimas ir t.t.

Ačiū Dievui, man nebuvo jokių komplikacijų biggrin.gif Bet, kai pagalvoju...oi kaip man graudžiai galėjo viskas baigtis (nors tai ir ne protinis dantis buvo) karsta.gif doh.gif

QUOTE(Florestina @ 2009 10 17, 11:45)
Man taisė protinį, netgi kanalus plombavo.

Bet juk vėliau vis tiek jį teko išraut ar ne? ax.gif

QUOTE(Moon @ 2009 10 17, 15:13)
Ačiū Kalpanai už atsakymą

drinks_cheers.gif Tikra šaunuolė Kalpana, kad, pati būdama odontologė, nesibodi teikt nemokamų konsultacijų thumbup.gif 4u.gif
QUOTE(Moon @ 2009 10 17, 15:13)
O ar visada reikia rauti viršutinį protinį, jei apatinis tos pusės išrautas?

Tikrai ne biggrin.gif Pas mane net nebuvo išdygę apatiniai protiniai ax.gif

QUOTE(Moon @ 2009 10 17, 15:13)
Man aiškino, kad tada viršutinis dantis netenka atramos, todėl reik ir jį rauti

Kaip jau minėjo Kalpana, protiniai dantys paprastai neturi jokios įtakos sąkandžiui.
Taip kad negailėkit jūs tų protinių dantų rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Moon @ 2009 10 17, 14:13)
O kokioje klinikoje ir pas koki gyd., jei ne paslaptis mirksiukas.gif


Gidentoj, pas Olgą Siniakovą. Bet pirmiausiai buvau pasiųsta pas chirurgą (G. Gumbelevičių), o jis nusprendė, kad jį dar galima gydyti.
Papildyta:
QUOTE(Borzika @ 2009 10 17, 14:25)

Bet juk vėliau vis tiek jį teko išraut ar ne?  ax.gif



Ne šitą. Šitas dar yra, jau praėjo 4 metai.
Atsakyti
[[quote=Florestina,2009 10 17, 15:39]
Gidentoj, pas Olgą Siniakovą. Bet pirmiausiai buvau pasiųsta pas chirurgą (G. Gumbelevičių), o jis nusprendė, kad jį dar galima gydyti.


O dėkui, aš kaip tik Gidentoj kitą savaitę planuoju apsilankyti rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moon: 17 spalio 2009 - 17:09
QUOTE(Moon @ 2009 10 17, 17:09)
O dėkui, aš kaip tik Gidentoj kitą savaitę planuoju apsilankyti rolleyes.gif


Pas mane jis nebuvo sugedęs, bet būdavo kaip elektra krato iš danties į ausį. Gydytojas sakė, kad nervas pamiręs, o ten tik vienas kanalas- tai sakė, kad išrauti visada spėsim. Po kanalų gydymo buvo kitas kampas nuskilęs- tai ir tą plombavo. O dabar šalia plombos darosi skylutė- tai nežinau, kaip toliau bus. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Borzika @ 2009 10 17, 15:25)
drinks_cheers.gif Tikra šaunuolė Kalpana, kad, pati būdama odontologė, nesibodi teikt nemokamų konsultacijų  thumbup.gif  4u.gif


Ką jau ax.gif Malonu padėti 4u.gif

Nėra reikalo šalinti protinius dantis, jei jie taisyklingai išdygę, kontaktuoja su kitais dantimis, jei kramtant netraumuoja skruostų gleivinės.
Jei dantis sugedęs, bet galima jį kokybiškai užplombuoti, verta plombuoti (jei dantis taisyklingai išdygęs ir t.t. ką rašiau aukščiau). Kanalai valomi ir plombuojami, jei įmanoma kokybiškai užplombuoti. Pasitaiko tiesiog idealių aštuntų dantų su beveik tiesiomis šaknimis ir mažai lenktais kanalais. Tuomet jie gydomi.
Bet, jei žinoma, kad nėra galimybių danties kokybiškai sugydyti (dėl jo padėties burnoje ar, pavyzdžiui, dėl kanalų lenktumo), jei negalima kokybiškai atstatyti danties vainiko plomba (labai stipriai pažeistas vainikas, kariesas šaknyje ir t.t.), tai tokius dantis geriau rauti iškart, nei turėti burnoje lėtinės infekcijos židinį.
Raunami nepilnai išdygę gulintys, netaisyklingoje vietoje išaugę, paslankūs, traumuojantys minkštuosius audinius protiniai dantys.
Atsakyti
QUOTE(Kalpana @ 2009 10 18, 22:16)


Pas mane visi protiniai turi tik po vieną kanalą, visi išdygę išskyrus vieną, bet jo nėra net užuomazgos. Du išrauti, vienas dar yra negyvas, bet šalia plombos darosi skylutė- tai nežinau, kaip ten bus toliau. g.gif
Atsakyti
Reikia tą skylutę, kuri šalia plombos atsirado, išvalyt ir užplombuot smile.gif Dings ji nepanaudojus galimybės išsiplėsti wink.gif
Atsakyti

Sveiki,
Ir as rasau, noreciau, kad daugiau kas mane pakonsultuotu del protiniu dantuku rovimo...smile.gif ...prisiruosiau rautis...gal kas galetu patarti, kur kokybiskai ir profesionalei israutu dantukus uz normalia kaina, nes ten kur dariausi estetini plombavima, gan brangiai man kainuotu pagalvojus, nors net nezinau...pasimeciau...Vilniuje gal kas galetu kokia privacia klinika pasiulyti?...sinau, kad pries tai turiu Zalgirio g, pasidaryti panoramine foto visu dantuku...smile.gif
Is anksto dekui...
Atsakyti
QUOTE(qnet @ 2009 10 19, 20:17)
Sveiki,
Ir as rasau, noreciau, kad daugiau kas mane pakonsultuotu del protiniu dantuku rovimo...smile.gif ...prisiruosiau rautis...gal kas galetu patarti, kur kokybiskai ir profesionalei israutu dantukus uz normalia kaina, nes ten kur dariausi estetini plombavima, gan brangiai man kainuotu pagalvojus, nors net nezinau...pasimeciau...Vilniuje gal kas galetu kokia privacia klinika pasiulyti?...sinau, kad pries tai turiu Zalgirio g, pasidaryti panoramine foto visu dantuku...smile.gif
Is anksto dekui...


Man ir be panoraminės išrovė, bet pas mane buvo išlindę- tai tik vietinę padarė, kad būtų aišku, kuria kryptim rauti. g.gif
Atsakyti
QUOTE(qnet @ 2009 10 19, 21:17)
Sveiki,
Ir as rasau, noreciau, kad daugiau kas mane pakonsultuotu del protiniu dantuku rovimo...smile.gif ...prisiruosiau rautis...gal kas galetu patarti, kur kokybiskai ir profesionalei israutu dantukus uz normalia kaina, nes ten kur dariausi estetini plombavima, gan brangiai man kainuotu pagalvojus, nors net nezinau...pasimeciau...Vilniuje gal kas galetu kokia privacia klinika pasiulyti?...sinau, kad pries tai turiu Zalgirio g, pasidaryti panoramine foto visu dantuku...smile.gif
Is anksto dekui...


Klausimas: o kiek ta normali kaina? As visiems rekomenduoju gydytoja Kristina pas kuria pati operavausi dantis. Ji dirba Kalvariju gatvej. Vaziavau is Alytaus ir jos darbu tikrai esu patenkinta. Ziema vaziuosi pas ja del kitu dvieju likusiu protiniu dantu. Pas ja mokejau apie 200 Lt. Jei idomu, atsiusiu jos kontaktus mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(agnuzeb @ 2009 10 20, 17:55)
Klausimas: o kiek ta normali kaina? As visiems rekomenduoju gydytoja Kristina pas kuria pati operavausi dantis. Ji dirba Kalvariju gatvej. Vaziavau is Alytaus ir jos darbu tikrai esu patenkinta. Ziema vaziuosi pas ja del kitu dvieju likusiu protiniu dantu. Pas ja mokejau apie 200 Lt. Jei idomu, atsiusiu jos kontaktus  mirksiukas.gif


Tai va būtent, kokia ta kaina normali. Juk kiekvienam skirtingai. Aš irgi normaliai mokėjau 100 Lt, bet pas mane nekomplikuoti buvo.
Atsakyti
QUOTE(Florestina @ 2009 10 20, 18:58)
Tai va būtent, kokia ta kaina normali. Juk kiekvienam skirtingai. Aš irgi normaliai mokėjau 100 Lt, bet pas mane nekomplikuoti buvo.


O pas mane komplikuoti buvo, dygo horizontaliai ir buvo pasislepe dantenose. Tad man uz 200 Lt atsiejo operacija, vaistai, kuriuos leido ir ntras vizitas i ta pacia kaina iejo. Man irgi buvo normaliai biggrin.gif
Atsakyti