Įkraunama...
Įkraunama...

Protiniai dantys

QUOTE(..Nelyte.. @ 2009 12 22, 17:49)
Sveikos,jau 3 savaite kenciu dantu skausma.Nuejusi pas stomatologa,pasake kad bereikalo deda vaistus ant protinio danties nes jis nepagydomas ir isrove.Siandien jau 6diena kaip israustas,o man vis skauda,nera istinimu.Jau nebenoriu gerti nuo skausmo vaistu.
Gal kam taip buvo,kaip sprendete sia problema?


Man gydytojas sakė, kad po rovimo gali skaudėti apie dvi savaites. Ir jei per tą laiką nepraeina, tada reikėtų kreipti pakartotinai. g.gif

Man irgi skaudinėja paskutinį protini, nors jis negyvas. Buvo atlūžus plomba, gydytojas nušlifavo aštrų kraštą. Sakė po švenčių ateiti padarys panoraminę nuotrauką dėl implantų ir pažiūrės kaip ten reikalai su protinio kanalais. rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Florestina: 22 gruodžio 2009 - 18:17
Jei skausmas toks didelis, kad neįmanoma ištverti be vaistų, reikėtų kreiptis į gydytoją. Pažiūrės, patikrins. Tuo labiau, kad šventės artėja, 3 nedarbo dienos.
Gyjant žaizdai po danties rovimo daugiau būdingas pastovus maudžiantis ne itin didelis skausmas. Jei skausmas aštrus, pulsuojantis, jei labai skausminga liečiant apie žaizdą, reikėtų kreiptis į gydytoją.
Atsakyti
O kiek laiko po protinio danties rovimo skausmas yra dar vadinamas normalus?Savaitę, mėnesį?.Man isrove prieš mėnesį, bet po dviejų savaičių pradėjo skaudėt, nors niekas ten neištinę ir liečiant neskaudėjo, tačiau be vaistų nuo skausmo negalėjau.Neseniai kreipiausi pakartotinai, apžiūrėjo, praplovė žaizdelę, sako nedidelis uždegimas yra, pulių nėra.Nuotrauką dar padarė, bet joje nieko blogo nerado, jokių likuciu nera.Dabar sugėriau antibiotikų kursą, prieš kelias dienas baigiau.Tai lygtai tas skausmas mažesnis žymiai, maudžia, tačiau ne taip stipriai. Ir pakenčiu jau be vaistų, nes jis vis praeina pats.Tai tikiuos kad jau į gerą.Tai norėjau paklausti, ar normalu, kad praėjus mėnesiui dar pamaudžia?Kažkaip pastebėjau, kad pradeda maust, jei kokios šiltos arbatos atsigeri, ar šiaip ko šilto.Bet valandėlės bėgyje jis praeina g.gif
Atsakyti
O man vėl pradėjo skaudėti paskutinį protinį verysad.gif , o mano odontologas kaip tyčia atostogauja. Matyt tikrai esmė buvo ne lūžusioj plomboj. Poliklinikoje dabar nepriima extra atvejų, gali tik užrašyti po Švenčių, o tada jau ir mano dabartinis gydytojas grįš - tai manau, kad nėra prasmės ir bandyti. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Florestina: 26 gruodžio 2009 - 16:19
devintas dangus, o kaip gretimas dantis? Gali būti, kad gretimas dantis reaguoja. Kitas galimas variantas - danties alveolėje (ta skylutė kaule kur dantis buvo) lėtinis uždegimas. Pūlių gali ir nebūti. Bet jei gydytojas žiūrėjo, ir sako, kad viskas gerai, tai tikriausiai viskas gerai smile.gif . Smarkiau gali skaudėti ir tais atvejais, jei arti rauto danties šaknies buvo apatinio žandikaulio nervas ir traumavosi šiek tiek šalinimo metu ar pabrinko audiniai apie jį gijimo metu (čia galioja apatiniams protiniams dantims). Bet tokiu atveju irgi turėjo jau būti praėję simptomai. Variantų gali būti daug. Sunku komentuoti nematant situacijos. O ir skausmo jutimas - labai subjektyvus dalykas, kiekvienas žmogus vertina skirtingai.
Netgi nesant jokių komplikacijų, skausmas (labai labai silpnas), niežėjimas išrauto danties vietoje gali jaustis ir net ilgiau nei mėnesį. Nes gijimo proceso metu persitvarko audiniai, įauginėja kraujagyslės, kaulėja ir t.t. Gali jaustis protarpiais toks labai silpnas niežėjimas, dilgčiojimas. Bet tai turi būti pajuntama "tik pagalvojus" apie tai ir sutelkus dėmesį į rauto danties vietą smile.gif

Florestina, linkiu, kad smarkiai neįsiskaudėtų dantukas.
Atsakyti
QUOTE(Kalpana @ 2009 12 26, 22:05)
Florestina, linkiu, kad smarkiai neįsiskaudėtų dantukas.


Buvau vis tik poliklinikoj, nes prasidėjo toks įkyrus maudimas. Sakė, kad jei eisiu ne pas savo gydytoją- tai talonų yra. Nors pas savo buvusią gydytoją aš jau penkis metus nebuvau ir visai neturėjau noro eiti. Darė nuotrauką, sakė, kad yra židinukas netoli kaklelio, matyt pakliūna maisto po dantenom. Prirašė priešuždegiminių vaistų ir sakė, kad geriausia būtų jį išrauti, bet galutinį sprendimą paliko chirurgui-odontologui. Sausio pradžioj man bet kuriuo atveju dar reikia pasirodyti pas odontologą dėl implantų- tai ir dėl protinio pakalbėsim (juolab, kad gydytojas minėjo, kad kažkas ten jam nepatinka).
Atsakyti
QUOTE(Kalpana @ 2009 12 27, 01:05)
devintas dangus, o kaip gretimas dantis? Gali būti, kad gretimas dantis reaguoja. Kitas galimas variantas - danties alveolėje (ta skylutė kaule kur dantis buvo) lėtinis uždegimas. Pūlių gali ir nebūti. Bet jei gydytojas žiūrėjo, ir sako, kad viskas gerai, tai tikriausiai viskas gerai smile.gif . Smarkiau gali skaudėti ir tais atvejais, jei arti rauto danties šaknies buvo apatinio žandikaulio nervas  ir traumavosi šiek tiek šalinimo metu ar pabrinko audiniai apie jį gijimo metu (čia galioja apatiniams protiniams dantims). Bet tokiu atveju irgi turėjo jau būti praėję simptomai. Variantų gali būti daug.

Rautas man virsutinis protinis dantis,o kas liecia del gretimo danties, tai jis man uzplombuotas mazdaug pora sav pries protinio danties rovima,dejo pamusala, nes buvo nemaza skyle, tai sakot del to gali reaguot jis?Bet cia gal nieko tokio tada gal praeis, gal tik suklibino ji, ar kaip? g.gif
O skausmas tai toks ikyrus maudziantis nuolatinis, netvinkciojantis ir nepulsuojantis schmoll.gif doh.gif
Hm, ziuresiu, kaip cia toliau seksis, jei nepraeis eisiu trecia karta pas gydytoja doh.gif unsure.gif
O tai kaip zinot, ar gretimas viskas tvarkoj, negi grezt ji is naujo reikes?
blink.gif
Siaip apie gretima nepagalvojau net, kol jus neparaset.Nes po plombavimo, man ne karta yra sake, kad jei didele skyle ir deda pamusala tai skausmas iki puse metu gali testis.Tfu tfu tfu...
Nezinau net ka ir galvot dabar...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo devintas dangus: 28 gruodžio 2009 - 20:30
QUOTE(devintas dangus @ 2009 12 28, 20:29)
O tai kaip zinot, ar gretimas viskas tvarkoj, negi grezt ji is naujo reikes?
blink.gif
Siaip apie gretima nepagalvojau net, kol jus neparaset.Nes po plombavimo, man ne karta yra sake, kad jei didele skyle ir deda pamusala tai skausmas iki puse metu gali testis.Tfu tfu tfu...
Nezinau net ka ir galvot dabar...


Tai gal nuotrauką padarys ir bus matyt ar viskas gerai. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Florestina @ 2009 12 28, 23:43)
Tai gal nuotrauką padarys ir bus matyt ar viskas gerai. g.gif

Man nuotrauka dare, ir joje nieko blogo nesimato schmoll.gif Toj nuotraukoj siaip abu dantys matosi.Na protinio skyle, kur nieko nera ir prie jo paskutinis dantis.Bet ar rentgeno nuotraukoj uzdegima galima pamatyt ar ne? g.gif blush2.gif
Atsakyti
Tikriausiai kaltas gretimas dantis. Rentgeno nuotraukoje uždegimo požymį rodo ištirpusio kaulo židinys. Ūmų uždegimą ne visuomet iš rentgenogramos galima diagnozuoti. Jei neblogėja, skausmas nestiprėja, galima dantį pastebėti. Net jei ir skausmas greitai praeitų, reikia nueiti pas gydytoją, kad patikrintų ar tas dantis gyvas ar ne. Būna, kad dantų pulpa ("nervas") žūna be didelių simptomų arba išvis be jokių simptomų (ypač būdinga kai yra dantyje didelės plombos, apsinuoginusios šaknys, dantis sujudinamas ir t.t.). Tokiu atveju vystosi lėtinis uždegimas kaule, esančiame apie danties šaknų viršūnes. Gerai būtų kuo anksčiau diagnozuoti ir gydyti tokį variantą. Kita vertus, ne taip dažnai danties pulpa ima ir numiršta šiaip sau. Jei buvo labai gili plomba arti pulpos, tikėtina, kad yra lėtinio dirginimo reiškiniai. Jie normoje turėtų praeiti iki 4 savaičių po danties plombavimo. Jei apsinuogino dalis plombuoto danties šaknies rovimo metu (įmanomas dalykas), dirginimo reiškiniai gali užtrukti.
Taigi, jei gerėja, - stebėti, bet po to reikėtų vis tiek nueiti pas gydytoją kontrolei. Jei blogėja - kreiptis nelaukiant.
Atsakyti
QUOTE(Kalpana @ 2009 12 28, 22:16)


Pas mane taip buvo su tuo protiniu, kur dabar skaudinėja. Būdavo atrodo, kad kaip elektra šaudo iš to danties į ausį.

O viršutiniam protinuke buvo skylutė, ją užplombavo, per savaitę skausmas nepraėjo, nuėjau pas tą pačią odontologę, ji padarė nuotrauką, bet nuotrauka nieko blogo nerodė. Tačiau kadangi skaudėjo, gydytoja nusprendė atverti kanalus ir paaiškėjo, kad apmiręs nervas, bet šis dantukas buvo sunkiai prieinamas, todėl iš karto liepė užsirašyti pas chirurgą rovimui, o ji tik uždėjo vaistų, kad nervas galutinai numirtų. g.gif
Atsakyti
O pas mane baigėsi vaistai ir atsinaujino skausmai. Matyt ta erozija ramybės neduoda. Dar prisiminiau, poliklinikos odontologas sakė, kad protinis yra pažeistas erozijos, kuri dirgina dantenas. Įdomu, kas tai per daiktas ta erozija? Jau rytoj eisiu į darbą ir reiks užsirašyti pas chirurgą-odontologą apžiūrai. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Florestina: 04 sausio 2010 - 20:30